Ostalomedalja puna vrića

Marija Bodač i Nives Radić svjetske kickboxing prvakinje

29. listopada 2019. - 21:26

S punom vrećom medalja hrvatska kickboxing reprezentacija vratila se sa Svjetskog prvenstva u Sarajevu, a dvije od tri zlatne medalje donijele su dalmatinske borkinje. Nives Radić i Marija Bodač ovjenčale su se slavom u glavnom gradu susjedne nam BiH odradivši turnir za pamćenje.

Radić, članica šibenskog Dalmatina, trijumfirala je u low kicku u kategoriji 70+ kg nakon što je u finalu svladala Valdirene Stanski iz Brazila s 2:1. To joj je četvrto svjetsko zlato, ali i najdraže budući da njezina osmogodišnja kćerkica Tonka napokon zna što je mama osvojila.

Na putu do finala Radić je eliminirala Merdić iz BiH te Grkinju Karaflou.

Slavilo se i u splitskom Pit Bullu kojem je Bodač donijela najsjajniju medalju u low kicku do 65 kg. Nanizala je Poljakinju Stelmowsku, Ruskinju Ni...

25. travanj 2024 00:06