
U odlučujućoj utakmici „majstorici“ za prolaz u polufinale doigravanja futsal prvenstva Hrvatske Novo vrijeme i Osijek odigrali su Makarskoj burnu i neizvjesnu utakmcu koja je na kraju sasvim zasluženo otišla na stranu aktualnih državnih prvaka.
Gosti sa Drave u početnim minutama utakmice zaledili su igrače i navijače domaćih kada su sa dva pogotka Pandurevića i jednim Lime poveli sa visokih 0:3. Nadu domaćinu donosi Ferreira kada u 6. minuti zabija za 1:3.
Novi šok uslijedio je minutu potom kada Pandurević svojim trećim pogotkom ponovo donosi svojoj momčadi plus tri. Do odlaska na odmor Makarani uspjevaju poravnati na 4:4, a da su iskoristili sve svoje prigode mogli su preokrenuti rezultat u svoju korist.
Za brojne propuštene prigode Suton se odužio u 25. minuti kada iz blizine posprema loptu u mrežu Jamičića za 5:4 i potpuni preokret. I kad se očekivalo da će igrači Ivana Božovićautakmicu mirno privesti kraju ukazao se Lima koji po drugi put trese mrežu Novog vremena za novo poravnanje. Izlazak vratara Jamičića u protivnički dio terena koristi ferreira za još jedan preokret i novu prednost svoje momčadi.
Potom gosti igraju sa Pandurevićem kao vratarem-igračem sa namjerom da dođu do novog izjednačenja, imali su priliku za to u 40. minuti, ali nisu bili precizni. U zadnjim trenucima utakmice Sesar sa svog djela terena posprema loptu u prazna vrata gostiju za konačnih 7:5.
Makarani su tako teže od očekivanog izborili prolaz u polufinale doigravanja, a protivnici će im biti igrači zagrebačkog Futsal Dinama koji su također igrali majstoricui u njoj pobjedili Vrgorac.