Ostaloforska liga

Jadran iz Starog Grada u finalu bolji od Hvara: na krilima najboljeg igrača utakmice Tomislava Petra Duževića okrenuli rezultat

17. svibnja 2021. - 15:52
Mirko Crnčević

Jadran iz Staroga Grada - Farosa pobjednik je HEP Forske nogometne lige u sezoni 2020./21., budući da je u finalu slavio 3:2 protiv Hvara. Sva tri pogotka za “jadranaše” postigao je Tomislav Petar Dužević

Inače, ovogodišnjem izdanju HEP FNL-a - 3. županijske lige je zbog pandemije koronavirusa izmijenjen sustav natjecanja, pa se nakon odigranog jesenskog dijela liga igrala po play off sustavu, a u završnici je finalna utakmica odigrana u Hvaru. Naime, dvije najuspješnije momčadi tijekom cijele nogometne sezone, Jadran iz Staroga Grada i Hvar plasirale su se u finale doigravanja i odigrale povijesnu utakmicu otočnog nogometa.

Radi epidemioloških mjera tribine u Križnoj luci bile su prazne, ali to nije omelo “najzagriženije” ljubitelje nogometa i navijače oba kluba da uživaju u toj do kraja uzbudljivoj utakmici. Bilo je to nezaboravno finale, u prvome poluvremenu Hvar je bio momčad koja je dominirala, što je i rezultiralo njihovim vodstvom golovima Kuzme Tudora u 2. i 29., tako da su s prednosti od 2:0 otišli na odmor.

Međutim, drugo poluvrijeme obilježila je po općem dojmu neka sasvim druga, puno bolja momčad Jadrana, koja je na krilima najboljeg igrača utakmice Tomislava Petra Duževića, studenta filozofije Sveučilišta u Zadru, okrenula rezultat u svoju korist. Taj Starograjanin je najprije u 64. iz kaznenog udarca smanjio na 2:1, a nepune dvije minute kasnije nakon lijepe akcije Jadrana postigao i izjednačujući pogodak. Točku na i svojeg i Jadranovog nastupa hep forska nogometna liga stavio je u 78. minuti svladavši vratara Hvara Tina Trbića iz slobodnog udarca kojeg je sam izborio. Do kraja utakmice Hvarani su svim silama pokušavali izjednačiti, čak su u posljednjim trenucima utakmice i postigli treći zgoditak koji je poništen od strane glavnog suca Srećka Pleštine iz Klisa, kojem su pomoćnici bili Toma Galić i Toni Hajduk, obojica iz Splita.

Golman Jadrana, odvjetnik Luka Buratović, do samog kraja je naprosto zaključao svoja vrata i obranio nekoliko stopostotnih prilika igrača protivničkog tima. Prema tome, Jadran je ovom pobjedom potvrdio prošlogodišnje prvo mjesto, no lanjsko prvenstvo je zbog pandemije COVIDA-19 prekinuto četiri kola prije kraja, kada je također bio na vodećem mjestu.

Zasluženo osvojene medalje i pehar prvaku otoka Hvara, kapetanu Jadrana Vinku Buratoviću, dodijelili su povjerenik za suđenje NS ŽSD Andrija Čaljkušić i povjerenik HEP FNL-a Čedomil Šimić. Starograjani su time započeli veliko slavlje, a nogometna uzbuđenja na našem najsunčanijem škoju sada se nastavljaju igrama u Kupu otoka Hvara.

21. lipanj 2021 13:15