Ostalostreljaštvo

Hrvatski strijelci su zadovoljni: ‘Prvi put u povijesti u ovoj disciplini smo uhvatili finale i to ne jedno nego dva‘

2. kolovoza 2021. - 12:42

Hrvatski strijelci Petar Gorša (33) i Miran Maričić (24) zauzeli su peto, odnosno šesto mjesto u finalu discipline MK puška 50 metara trostav, a obojica su nakon nastupa ustanovili kako im je bolji plasman, a možda i medalju odnio klećeći stav.

"Možemo biti jako zadovoljni. Prvi put u povijesti u ovoj disciplini smo uhvatili finale i to ne jedno nego dva. Na kraju je malo nedostajalo za proboj do medalje. Izgubio sam ju u klećećem stavu, nisam dobro kleknuo, nisam pogodio dobar položaj, geometrija stava je bila lošija i zato nisam mogao pogađati bolje 10-etke.

Tu sam izgubio krugove koje kasnije nisam mogao nadoknaditi. Cijelo vrijeme sam vjerovao da se mogu izvući, znao sam da sam u stojećem stavu jako dobar. Međutim, ovo je olimpijsko finale i svi su dobri. Bio sam do kraj...

19. travanj 2024 10:53