Ostalobilo je dramatično

Hrvatska ragbijaška reprezentacija svladala Litvu u gostima i došla do jedne od najvećih pobjeda u svojoj povijesti

Piše SPORT SD
25. ožujka 2023. - 16:02

Velika pobjeda, jedna od najvećih hrvatskih ragbijaša u povijesti! Naši su u trećoj utakmici Trophy divizije Europskog kupa nacija pobijedili Litvu u gostima 39-37 (14-27), javlja rugby.hr.

Daniel Mau‘u najprije je umalo postao tragičar, a potom je vratio Hrvatsku u život u nevjerojatno dramatičnoj utakmici. On je, naime, u 37. minuti dobio žuti karton, zbog, kako je sudac procijenio, visokog obaranja, prema glavi. Litavci su u tih deset minuta 13-14 preokrenuli u 27-14.

- Nisam siguran da je to bilo za žuti karton, moram pogledati snimku - rekao je Daniel.

A kad se on vratio u igru, krenula je drama. Naši su stisnuli i u 15 minuta stigli zaostatak 17-30. Brajković je zabio za 30-22, Danielovo je polaganje bilo za 30-29, nakon čega je Jason Newton pretvorio za vodstvo Hrvatske 3...

26. travanj 2024 05:57