Ostalobravo!

Hrvatska ima prvu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu! Maričić osvojio broncu u finalu zračne puške

Piše Sport SD
29. srpnja 2024. - 12:31

Hrvatski strijelac Miran Maričić  donio je prvu medalju Hrvatskoj na Olimpijskim igrama u Parizu, danas je u finalu zračne puške na 10 m osvojio broncu, dok je Petar Gorša zauzeo šesto mjesto, zlato je pripalo Kinezu Sheng Lihaou.

Miran Maričić je ukupno osvojio 230 bodova, drugi je bio Šveđanin Victor Lindgren.

Maričić je nakon prve serije od pet hitaca bio drugi s 52,8 bodova, a Gorša šesti s 51,8 bodova. Maričić je bio drugi i nakon druge serije sa 105,1 bodova, a Gorša se popeo na četvrto sa 104,8 bodova. Gorša, kojem su ovo četvrte olimpijske igre, nakon 16 hitaca je završio natjecanje sa 165,6 bodova.

- Maričić gađa 10.5, kao i drugoplasirani Babuta

- Maričić gađa 10.9 i dijeli drugo mjesto, Gorša gađa 9.9, kraj, osvojio je šesto mjesto

- Maričić odličan s 10.7 i ostaje četvrti. Gorša gađa 10.0 prijeti mu ispadanje

- Maričić gađa 10.5, na četvrtom je mjestu, a Gorša gađa 9.5, pao je na peto mjesto