Ostaloveleslalom u banskom

Filip Zubčić nakon odlične prve vožnje ipak ostao bez postolja, slavio Švicarac Odermatt

10. veljače 2024. - 13:52

Švicarac Marco Odermatt pobjednik je veleslaloma kojeg su skijaši u subotu vozili za Svjetski kup u Banskom, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo deveto mjesto.

Odermatt je slavio s vremenom 2:15.75, drugi je bio Norvežanin Alexander Steen Olsen sa 91 stotinkom zaostatka (2:16.66), a treći Austrijanac Manuel Feller sa 1,08 sekundi zostatka za pobjednikom (2:16.83). Zubčićev zaostatak za Odermattom iznosi 1:75 sekundi (2:17.50).

Za 26-godišnjeg Švicarca, kojem je ovo deveta uzastopnu pobjedu u veleslalomu, u ovoj disciplini nije izgubio od drugog mjesta u veljači 2023. u Palisades Tahoeu (SAD).

U poretku skijaša u veleslalomu Odermatt je prvi sa 600 bodova, drugi je Zubčić sa 314 bodova, a treći Žan Kranjec sa 271 bodom. U ukupnom poretku skijaša Odermatt ima prednost od čak 822 boda (1.506) ispred Francuza Cypriena Sarrazina koji ima 684 boda. Treći je Austrijanac Feller sa 669 bodova. Zubčić je 11. sa 350 bodova.

27. travanj 2024 07:38