Ostaloep atletika

Čudo u Münchenu, fantastični Splićanin Filip Mihaljević postao prvak Europe: Ovo je titula za mog devetomjesečnog sina

Piše P.S.
15. kolovoza 2022. - 22:10

Filip Mihaljević je prvak Europe. Kako je zablistao, raširenih ruku i stisnutih šaka.

Kakav dan za hrvatsku atletiku u Munchenu. Prvo je Matea Parlov Koštro osvojila broncu u maratonu, a potom je dan zaključio Filip Mihaljević osvojivši zlatnu medalju u bacanju kugle.

Mihaljević je slavio s hicem od 21,88 metara, drugo je mjesto pripalo Arminu Sinančeviću iz Srbije s rezultatom 21,39, a bronca je pripala Čehu Staneku s daljinom od 21,26 metar.

Držao je s 21,53 vodstvo i pred zadnji hitac, a tada je, već sa zlatom u džepu, kuglu bacio i još dalje, na 21,88 i stiglo je vrijeme za pravu feštu.

Najveći je ovo rezultat u karijeri za Mihaljevića koji je do sada s velikih natjecanja imao broncu na Svjetskom dvoranskom prvenstvu 2016. u Portlandu, a prošle je godine u poljskom Torun...

25. travanj 2024 09:58