Ostalootvaranje sezone

Fabio Quartararo postao prvi Francuz s pobjedom u kraljevskoj motociklističkoj klasi nakon 21 godine

19. srpnja 2020. - 17:12

Francuski motociklist Fabio Quartararo (Yamaha) pobijedio je na Velikoj nagradi Španjolske u elitnoj klasi motoGP, na prvoj utrci SP-a u ovoj klasi održanoj na trkalištu Jerez de la Frontera.

Quartararo (21) se upisao u povijest jer je prvi Francuz koji je slavio u najjačoj klasi još od 1999. godine i tek četvrti uopće.

Španjolac Maverick Vinales bio je drugi, a treće mjesto osvojio je Talijan Andrea Dovizioso, dok je šesterostruki prvak svijeta Marc Marquez teško pao u završnici utrke i sa staze je iznesen na nosilima. Utrku nije uspio završiti niti veteran Valentino Rossi.

Ovo je bila prva utrka u klasi MotoGP ove sazone, a sljedeća je VN Andaluzije, koja će se za sedam dana voziti također u Jerezu.

25. travanj 2024 18:21