Ostalodobra serija

Europski prvak u bacanju kugle Filip Mihaljević zauzeo je peto mjestu na finalu Dijamantne lige

7. rujna 2022. - 18:21

Filip Mihaljević, hrvatski bacač kugle i aktualni europski prvak, zauzeo je peto mjesto na finalu Dijamantne lige kojem je domaćin Zurich.

Najbolji hitac Mihaljevića bio je onaj u trećoj seriji kada je kugla sletjela na 21.43 metra. Uz to je hrvatski predstavnik imao još tri hica koja su odletjela dalje od 21 metra (21.06, 21.22 i 21.28).

Pobjednik ovogodišnje Dijamante lige je Amerikanac Joe Kovacs koji je jedini prebacio granicu od 23 metra (23.23m), dok je drugo mjesto osvojio njegov sunarodnjak Ryan Crouser sa hicem 22.74m. Treći i četvrti su bili Novozelanđani Tom Walsh (21.90m) i Jacko Gill (21.51m), dok je jedini iza Mihaljevića bio Talijan Nick Ponzio s daljinom od 20.71 metra.

Finale Dijamantne lige u Zurichu traje dva dana, u srijedu i četvrtak.

18. travanj 2024 13:59