EP u odbojci: Slovenci i Francuzi za naslov

18. listopada 2015. - 00:42
U finalu 29. izdanja Europskog prvenstva za odbojkaše u nedjelju će u Sofiji igrati Slovenija i Francuska, Slovenija je u polufinalu svladala aktualnog europskog doprvaka Italiju sa 3-1 (25-13, 23-25, 25-20, 25-20), dok je Francuska pobijedila domaćina Bugarsku sa 3-2 (18-25, 22-25, 26-24, 25-21, 15-12) preokrenuvši 0-2 u setovima.

Slovenski odbojkaši osigurali su svoju prvu medalju u povijesti. Ovo im je šesti nastup na EP od osamostaljenja, a peti zaredom, no najbolji plasman dosada bilo im je deveto mjesto dok su prije dvije godine u Danskoj i Poljskoj zauzeli 13. mjesto. No, ove godine pod vodstvom talijanskog stručnjaka Andreje Gianija slovenski odbojakši igraju fantastično. Osvojili su Europsku ligu bez poraza, u četvrtfinalu EP-a svladali su aktualne svjetske prvake Poljake, a...
18. travanj 2024 10:26