EP: Dupini izgubili i od Rumunja

27. siječnja 2012. - 19:00
Hrvatska će u subotu, 28. siječnja s početkom u 9 sati igrati za 9. mjesto na Europskom prvenstvu u Eindhovenu (suparnik će biti poraženi iz ogleda Španjolska - Nizozemska).

Bez obzira na ishod te utakmice, naši će ostvariti najlošiji plasman u povijesti nastupa na Europskim prvenstvima. Do sad je to bilo sedmo mjesto na EP-u 2006. u Beogradu.
U razigravanju za plasman od 7. do 10. mjesta izgubili smo od Rumunja na peterce.

Rumunjska je imala već u drugoj četvrtini prvi put četiri pogotka prednosti (6:2), a zadnji put krajem treće četvrtine (9:5). Naši su uspjeli izjednačiti u posljednjoj četvrtini, koju su dobili 5:1, a u produžetku s nova dva pogotka Sukna, ukupno pet i povesti 12:10.

Međutim, Radu je u posljednje dvije minute dva puta prevario Pavića te su o pobjedniku odlučivali peterci u kojima je vratar Rumunjske Stonescu bio uspješniji od Muslima i Karača.

SKUPINA 'B', 1. KOLO: Hrvatska – Rumunjska 15:16/peterci

EINDHOVEN Plivalište Pieter van den Hoogenband. Gledatelja 100. Suci: Bervoetes (Nizozemska) i Stajković (Makedonija).

HRVATSKA: Pavić (7 obrana), Burić, Bošković, Dobud, Joković (3), Muslim (1), Karač (1), Bušlje, Sukno (5), Barač (2), Paškvalin, Obradović, Buljubašić. Izbornik: Ratko Rudić.

RUMUNJSKA: Stoenescu (12 obrane), Radu (3), Negrean (2), Diaconu (1), Iosep (2), Busila (1), Matei Guman, Chioveanu (1), Goanta (1), Georgescu, Ghiban, Kadar (1), Dragusin. Izbornik: Istvan Kovacs.

Igrač više: Hrvatska 14/7, Rumunjska 9/6.

Peterci: Hrvatska 2/2.

Četvrtine: 2:4, 2:3, 1:2, 5:1 - 1:0, 1:2 - 3:4.

GOL PO GOL

Prva četvrtina: 1:0 Barać (2/s krila), 1:1 Diaconu (4), 1:2 Chioveanu (5), 2:2 Muslim (5/igrač više, s krila), 2:3 Kadar (7/igrač više), 2:4 Goanta (8/izvanka).

druga četvrtina: 2:5 Negrean (11/igrač više, s krila), 2:6 Busila (12/izvanka), 3:6 Joković (15/igrač više, s krila), 3:7 Iosep (15/igrač više), 4:7 Joković (16/igrač više, izvanka).

treća četvrtina: 4:8 Negrean (18/sa stative), 5:8 Sukno (19/peterac), 5:9 Iosep (22/igrač više, s krila).

četvrta četvrtina: 6:9 Joković (26/izvanka), 7:9 Sukno (27/peterac), 8:9 Barać (29/igrač više, izvanka), 8:10 Radu (29/igrač više, sa stative), 9:10 Karač (30/izvanka), 10:10 Sukno (31/igrač više, izvanka).

Produžetak, prvi dio: 11:10 Sukno (35/igrač više), drugi dio: 12:10 Sukno (37/igrač više), 12:11 Radu (37/dva metra), 12:12 Radu (38).

Peterci, prva serija: 13:12 Sukno, 13:13 Radu, druga serija: 14:13 Bošković, 14:14 Iosep, treća serija: 14:14 Muslim (obrana Stonescu), Diaconu (obrana Pavić), četvrta serija: 14:14 Karač (obrana Stonescu), 14:15 Chioveanu, peta serija: 15:15 Joković, 15:16 Negrean.