OstaloGrad odbojke

Bili su na set od eliminacije: spektakularnim preokretom odbojkaši Ribole Kaštela izborili majstoricu u Osijeku

Piše Ivan Renić
18. travnja 2022. - 17:01

Odbojkaši Ribole Kaštela pobijedili su osječku Mursu u drugoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske s 3:2 u setovima (22:25, 21:25, 25:18, 25:19, 17:15). Bio je to spektakularni preokret Kaštelana koji su zaostajali dva seta.

Činilo se da će favorizirana Mursa lako do nove pobjede i prolaska u finale, no odbojkaši Ivana Rančića nisu odustajali. U prvom setu, gosti su se nakon 10:10 odvojili serijom od šest vezanih poena. U drugom se nastavilo istim tempom, ali za dlaku bolji opet su bili Osječani.

Onda je krenuo preokret. Kaštelani su zaigrali agresivnije za što su odmah bili nagrađeni. Nisu više imali što čekati. Bili su na samo set od eliminacije. Rizik im se itekako isplatio te im je pripao i četvrti set.

U petom, odlučujućem, bilo je neizvjesno. Igralo ...

28. travanj 2024 00:41