Ostalouz rub bazena

Ajmo ‘barakude’, vratite se s europskom broncom: hrvatski vaterpolisti nakon osam godina imaju priliku stati na postolje

28. srpnja 2018. - 15:30
111vat

Ivici Tucku je prvo veliko natjecanje bilo Svjetsko prvenstvo u Barceloni 2013. godine. Hrvatska je branila ugled olimpijskog pobjednika, trijumf ostvaren pod vodstvom Ratka Rudića u Londonu. Hrvatska je u Barceloni prije pet godina stigla do polufinala sa svih pet pobjeda, mučila se jedino u četvrtfinalu (Australija), ali u nije uspjela slaviti i u polufinalu (Mađarska), te je za broncu igrala protiv Italije. Uspjela je pobijediti, te je na plivalištu na kojem se 1992. godine odigrao vaterpolski turnir Olimpijskih igara stajala na najnižoj stepenici pobjedničkog postolja. Tužna zbog izgubljenog finala, ali sretna zbog osvojene medalje.

Pet godina poslije te prve medalje koju je osvojila pod vodstvom Tucka, na istom mjestu, sad na Europskom prvenstvu, Hrvatska je opet s pobjeda...

08. svibanj 2024 23:47