Košarkaaba liga

‘Žuti‘ pružili blijedu predstavu na gostovanju kod Mornara i u Split se vraćaju poraženi

Piše Ivan Renić
21. studenog 2021. - 19:38

Košarkaši Splita poraženi su od Mornara rezultatom 81:65 u 9. kolu ABA lige. Bila je to blijeda večer splitske momčadi s tek jednim svijetlim periodom u prvoj četvrtini. Domaći su bolje otvorili susret i poveli šest razlike. „Žuti“ su se ekspresno vratili povezavši nekoliko trica. Mornar je u tom razdoblju za tri bi ona šutu 0/6.

Šuterska suša domaćih nije mogla trajati zauvijek. Probudili su se u drugoj četvrtini i preuzeli kontrolu nad utakmicom. Na poluvrijeme su Crnogorci otišli s osam poena prednosti, najviše zahvaljujući Šehoviću koji se „raspištoljio“ s četiri trice u 10 minuta.

U nastavku nismo vidjeli preokret. Split se nije uspio nametnuti i nastavio je tonuti. Premalo je bilo raspoloženih, a u igri ih je držao samo Barič. Na koncu treće četvrtine Mornar je imao 17 razlike i bilo je jasno kako su šanse za povratak svedene na minimum. Domaći su premoć prenijeli i u kategoriju skokova, bolje su kontrolirali reket, a posebno „bode oči“ 10 napadačkih koje su uhvatili košarkaši iz Bara.

Sredinom posljednje četvrtine živnuo je Perković, pogodio dvije trice, no snage za nešto više nije bilo. Moglo je za Split biti još gore kada je Bajo nezgodno pao pred kraj utakmice te je šepajući napustio igru.

Najefikasniji igrač susreta bio je Barič s 18 koševa (četiri trice), dok je Vuko pridodao 16 i osam skokova. U redovima pobjednika najbolji su bili Mihailović sa 16 te Gordić s 11 koševa i isto toliko asistencija.

Mornar se ovom pobjedom izjednačio sa „žutima“ na dnu poretka ABA lige. Obje momčadi su na omjeru od dvije pobjede i sedam poraza. Za Subotićeve momke nema odmora. Već u četvrtak na rasporedu je susret Kupa protiv Sonik Puntamike.

MORNAR - SPLIT 81:65 (15:17, 28:18, 24:15, 14:15)