Košarkalagana pobjeda

‘Žuti‘ protutnjali Zagrebom, Perković u furioznih pet minuta zatrpao koš nemoćnog domaćina

Piše Frane Vulas
14. prosinca 2023. - 21:13

Već na otvaranju susreta ‘žuti‘ su zagospodarili parketom, prvu dionicu igre okončali su s plus 13 (12:25). Raspoložen je u toj fazi utakmice bio Shorter. Domaćinu su preveliki hendikep bile ozljede Rašića, Marka Ljubičića i Bilića, a pogotovo nakon što je na startu druge četvrtine skočni zglob izvrnuo Karačić. Međutim, ugasio se tada Split i u prvih pet minuta druge četvrtine sastav trenera Slavena Rimca ubacio je samo dva poena, a Cedevita Junior se primakla na samo 22:27. Ipak, tada se ‘upalio‘ Perković i u pet minuta do velikog odmora ubacio je čak 14 poena (trice 3/3). Već u 18. minuti ponovno je Split imao 13 poena viška (26:39).

U trećoj četvrtini brzo je četiri osobne pogreške skupio Kosi, pa je uz ranije spomenute ozljede domaći strateg Damir Mulaomerović silom prilika igrao bez visokih igrača, s niskom petorkom. Zadnji priključak Zagrepčani su imali sredinom treće četvrtine, a onda su gosti serijom od devet uzastopnih poena otišli na 46:64.

Bez prevelike potrošnje odradio je Split ostatak susreta u kojem nije nastupao ozlijeđeni Gnjidić. Bilo je samo pitanje koja će razlika biti na koncu utakmice. Tricom Vuke u 33. minuti otišao je sastav s Gripa na plus 21 (54:75). Split je sada na omjeru pobjeda i poraza 11-2, a Cedevita Junior na skoru 8-5. U ponedjeljak na Gripe u regionalnoj Admiral Bet ABA ligi stiže Mega MIS.

Cedevita Junior – Split 65:89

Zagreb – Dvorana 2 Doma Sportova. Gledatelja 300. Utakmica 13. kola Favbet Premijer lige košarkaša: Cedevita Junior – Split 65:89 (12:25, 25:21, 14:21, 14:22). Suci: Alfred Jovović (Zagreb), Bojan Kruljac (Zagreb) i Marko Stanković (Rijeka).

Cedevita Junior: Bogdanović (6), Ogrizović (8), Karačić (2), Jelić (13), Allen (7), Kučić (12), Serdarušić (1), Mršić (2), Kosi (4), Batinić (10).

Split: Funderburk (11), Perković (21), Shorter (14), Sullivan (10), Kalajžić (4), Tišma (10), Runjić (5), Vuko (5), Perkušić (2), Dubravčić, K. Ljubičić (7).

07. svibanj 2024 19:08