Žuti preskočili prvu prepreku na putu do Final Foura

22. prosinca 2015. - 22:05
Košarkaši Splita preskočili su prvu prepreku na putu do Final Foura Kupa Krešimira Ćosića. U derbiju koji to na koncu i nije bio lako su se obračunali s Alkarom, isprativši ga kući s 22 koša razlike.

Sinjani kao da su se ispuhali prije nekoliko dana u Zaboku. Ondje su u cijeloj utakmici primili 46 koševa, a sinoć na Gripama već na poluvremenu 42. Sinjanima nije pomoglo ni dvadesetak Maligana koji su im pjesmom i bubnjevima neumoljivo pružali podršku.

Opet je Split bio malo pospan u otvaranju, to je nešto na što je njegov trener Ivica Skelin posebno "alergičan". Alkar je poveo 12:6, ali brzo se Split zahuktao. Krenuo je Dijan, pa Subotić, kasnije i ostali, pogotovo Filipović u drugom poluvremenu. Rezultat? Serija 45:15! Za rekordno vodstvo Splita od 24 koša (51:27) u trećoj četvrtini.

- Počeli smo tvrdo i nervozno, ali kad smo se odvojili na desetak razlike kontrolirali smo zbivanja do kraja. "Break" 7:0 početkom drugog poluvremena prelomio je utakmicu - kazao je Skelin, koji je zbog povoljnog rezultata mogao odmoriti Subotića i Dijana te dati priliku mlađima, kao i povratniku Najevu.

Gostujućem treneru Mladenu Vuškoviću nije preostalo ništa nego priznati zasluženu pobjedu "žutih".

- Činjenice da smo imali 16 izgubljenih lopti, šut od 38 posto i 54 koša pokazuju koliko smo griješili. To je većinom bio plod dobre obrambene igre Splita.

Na putu do Final Foura Splitu stoji vodeća momčad A1 lige Kvarner, kod kojeg gostuje 29. prosinca.
- Do sada smo jedno lice pokazivali kući a drugo u gostima. Sada imamo priliku promijeniti taj gubitnički mentalitet - kazao je Skelin.