KošarkaPoraz u Podgorici

‘Žuti‘ poveli deset razlike pa se potpuno raspali, u cijelom drugom poluvremenu ubacili samo 23 poena

Piše Frane Vulas
11. studenog 2023. - 20:56

Poslije vrlo dobrih 18 minuta Split se posve ‘ugasio‘ i upisao je šesti poraz u sedam kola. Priliku za veliko iznenađenje protiv višestruko skuplje momčadi Budućnosti ‘žuti‘ su olako prokockali pa su se potom potpuno raspali.

Povratnik nakon ozljede Ljubičić poveo je Split do velikih plus deset u 18. minuti. Međutim, u samo 120 sekundi preostalog vremena do kraja četvrtine Budućnost je napravila seriju 12:0. Trice su nizali Paul, Magee i u zadnjoj sekundi poluvremena Ross za 37:35 za domaći sastav na velikom odmoru.

Još početkom treće četvrtine Split je pokazivao nekakve znakove života protiv domaćina na kojem se osjetila nervoza, vjerojatno zbog promjene trenera (otišao je prije par dana Petar Mijović, privremeno je momčad vodio dotadašnji pomoćnik Vladimir Todorović). No, olako izgubljena prednost kao da je ipak psihološki slomila goste. Već krajem te dionice igre otišla je crnogorska momčad na 59:45, pa potom ubrzo i na 64:45. U cijelom drugom poluvremenu ubacio je Split samo 23 poena.

Budućnost Voli – Split 72:58

Podgorica – Sportski centar Morača.

Gledatelja 850.

Utakmica 7. kola Admiral Bet ABA lige: Budućnost Voli – Split 72:58 (18:16, 19:19, 22:10, 13:13).

Suci: Uroš Nikolić, Radoš Arsenijević i Stefan Ćalić (svi iz Srbije).

Budućnost Voli: Mihailović (11), Ilić, Magee (6), Ross (10), Slavković, Makoundou (11), Grbović (7), Jones (4), Jagodić Kuridža, Williams (2), Popović (7), Paul (14).

Split: Funderburk (7), Perković (3), Shorter (18), Kalajžić (10), Tišma, Runjić (2), Vuko, Perkušić, Gnjidić (6), Shelton, Dubravčić, Ljubičić (12).

29. rujan 2024 04:28