Košarkadvokorak

Zadar se pomučio, ali s dvije pobjede stigao u poluzavršnicu HT Premijer lige

Piše Dražen Žura
14. svibnja 2022. - 21:32

Zadar je s dvije pobjede protiv Zaboka zakoračio u poluzavršnicu doigravanja HT Premijer lige , međutim, nije to bila nimalo oku primamljiva utakmica.

Istina, jeste iz kuta domaćina , jer su pozitivnim omjerom riješili prvo poluvrijeme(35:32), prije toga imali i pet poena viška. Onda su zadarskim redovima shvatili kako od razmišljanja „ lako ćemo” nema koristi, zaigrali su bitno čvršće u obrani, u napadu daleko mirnije i preciznije.

Pavle Marčinković širio je energiju naprijed i natrag, Dominik Mavra je imao dobre trenutke u dodavanjima, pa je Zabok počeo padati.

Brzinskom serijom 9:0, kasnije i dovoljno učinkovito za plus 15 u 33. minuti dali su naslutiti kako se Zabok nema čemu nadati.

Jeste, u zadnjih nekoliko minuta uspjeli su ublažiti poraz, što im u konačnici nije...

19. travanj 2024 05:42