Košarkanba finale

Warriorsi kod kuće pobijedili Celticse u petoj utakmici i poveli sa 3-2

14. lipnja 2022. - 07:23

U petom susretu finala doigravanja NBA lige Golden State Warriorsi su u svom Chase Centru pred 18.064 gledatelja pobijedili Boston Celticse sa 104-94 i u seriji na četiri pobjede poveli sa 3-2.

Prvu meč loptu za osvajanje naslova Warriorsi će imati 16. lipnja u Bostonu, a eventualna sedma utakmica igrala bi se 19. lipnja ponovo u San Franciscu.

Golden State lovi sedmi naslov NBA prvaka u svom 12. finalu, dok se Boston bori za rekordnu 18. titulu u svom 22. finalu.

Promašene trice bile su priča večeri, ukupno su oba sastava ispucala čak 72 šuta za tri poena pogodivši samo 20. Warriorsi su za tri poena gađali 9-40, a gosti 11-32.

Domaćin je bolje otvorio susret i nakon šest minuta igre imao je 10 razlike (14-4), a u 10. minuti i +16 (24-8). Do kraja četvrtine Boston je smanjio ...

19. travanj 2024 20:12