Košarkadramatična završnica

Velika pobjeda Splita! ‘Žuti‘ nakon preokreta srušili Igokeu u gostima

Piše Toni Bilić
28. siječnja 2023. - 19:27

Košarkaši Splita došli su do vrijedne pobjede u ABA ligi, u Laktašima su svladali Igokeu s 92:88. Ključna je bila igra u završnici, jer domaćini su gotovo cijelu utakmicu bili u vodstvu, „žuti“ su nekoliko puta došli do izjednačenja i onda u zadnjoj minuti došli do prvog vodstva nakon 8. minute utakmice. Igokea je sredinom zadnje četvrtine došla do devet koševa prednosti, samo pet i po minuta prije kraja domaćini su vodili s 86:77, no nakon toga pogodil su samo jednom do kraja utakmice!

Slobodnim bacanjima Nelsona i košem Sullivana Split je na 4:30 do kraja došao na minus pet (86:81), na drugoj strani je pogodio Marić i bio je to zadnji ubačaj Igokee, koja u zadnje četiri minute nije uspjela pogoditi koš. Sullivan je tricom smanjio minus četiri, zatim je dva puta pogod...

27. travanj 2024 06:25