KošarkaUvjerljivi trijumf

Utišali Bad Blue Boyse usred Zagreba. U Dinamu se na startu ponadali iznenađenju, onda su ih Žuti ‘pomeli‘

Piše Frane Vulas
7. siječnja 2024. - 18:37

Uvjerljiva 82:66 pobjeda Splita na gostovanju kod Dinama. Trinaestu pobjedu u posljednjih petnaest susreta u svim natjecanjima upisali su ‘žuti‘, četvrtu od pet u ovim susretom završenoj seriji od čak pet gostovanja.

Nošeni bučnom podrškom Bad Blue Boysa domaći su odlično otvorili utakmicu i poveli 7:1, potom i 14:9. Ipak, već do kraja prve četvrtine Split se pribrao, preokrenuo i potom potpuno opravdao status favorita. Već u drugoj četvrtini bila je to jednosmjerna ulica. Raspoloženi Shorter i Perković uz pomoć Sullivana punili su koš Dinama pa je već i dvije minute prije velikog odmora semafor pokazivao 25:43.

Željko Puhovski/Cropix

Ni u drugom poluvremenu domaćine nije išao vanjski šut (trice ukupno 3/17, Split solidnih 7/19), najviše zbog agresivne i kompaktne obrane momčadi s Gripa. Veliki hendikep domaćinu bio je izostanak viroznog trenera Josipa Sesara kojeg je mijenjao pomoćnik Stipe Čubrić. Splitu su nedostajali ozlijeđeni centar Krešimir Ljubičić i playmaker Vito Kučić koji nije imao pravo nastupa. Očekivala se svakako neizvjesnija utakmica, ali od sredine druge četvrtine izostala je bilo kakva drama. Uz sav respekt Dinamu, momčadi koja drži četvrto mjesto Favbet Premijer lige, dojam je kako je Split do pobjede stigao bez pretjerane potrošnje.

U drugom poluvremenu Split je sasvim rutinski susret privodio kraju. Osam minuta prije kraja susreta Tišma je svojim jedinim ubačajem na susretu, tricom, prvi put odveo Split na plus 20 (48:68). Ovom pobjedom drugoplasirani Split je otišao na omjer pobjeda i poraza 13-2, dok je četvrti Dinamo na skoru 10-5. Boysi su igrače Dinama i na kraju susreta ispratili pjesmom, ali je na početku susreta od njih priželjkivano slavlje domaćina izostalo.

U sljedećem susretu Split je u petak u Admiral Bet ABA ligi domaćin Cedevita Olimpiji.

Dinamo – Split 66:82

Zagreb – Košarkaški centar Dražen Petrović. Gledatelja 700. Utakmica 15. kola Favbet Premijer lige košarkaša: Dinamo – Split 66:82 (14:17, 15:28, 17:28, 20:19). Suci: Denis Hadžić (Pula), Marko Stanković (Rijeka) i Nikola Perlić (Velika Gorica).

Dinamo: Garafolić (7), Rukavina, Nakić-Vojnović (2), Majić (3), Mikšić (9), Novačić (7), Brzoja (19), Vrgoč, Vučić (9), Kraljević (10), Dugandžić.

Split: Funderburk (6), Perković (16), Shorter (20), Sullivan (9), Kalajžić (4), Tišma (3), Runjić (9), Klepo (2), Vuko (9), Perkušić (2), Dubravčić (2), Pavin.

03. svibanj 2024 06:06