Košarkažuti na sto posto

Tri utakmice, tri pobjede: na Gripama pali i Osječani

17. listopada 2015. - 23:07
Tri utakmice, tri pobjede! Split je i dalje stopostotan u A1 ligi nakon što je večeras na Gripama slavio protiv Vrijednosnica Osijek zahvaljujući prvenstveno raspoloženom veteranu Subotiću i sjajnoj obrani u drugom poluvremenu.

Prije početka sezone trener Splita Ivica Burić kao cilj je postavio ostanak u ligi, ali lakšim putem nego lani. Sada, nakon ovih 3-0, "žuti" imaju pravo razmišljati i o Ligi za prvaka.

Susret je prelomljen u trećoj četvrtini. Osječani su poveli s najvećih pet razlike (32:37), Split se još uvijek tražio. Osjetilo se i neigranje ozlijeđenog Dijana.

A onda je uslijedio žuti uragan - serija 32:10! Za rekordnih 64:47, plus 17. Subotić je neumoljivo vukao, koristio je sve svoje iskustvo, punio koš Osijeka i razigravao suigrače.