KošarkaBez Mavre i Ukića

Subotić nakon pobjede u Zadru i izbijanja Splita na prvo mjesto: ‘Pravom energijom nadoknadili smo 13 poena zaostatka‘

17. siječnja 2023. - 23:46

Košarkaši Splita su i u osjetno oslabljenom sastavu, bez Dominika Mavre i Roka Lenija Ukića (kao i već dugo odsutnog Tonka Vuke), slavili u dalmatinskom derbiju domaćeg prvenstva u Zadru 84:81. Pritom je Split uspio nadoknaditi 13 koševa minusa. Naime, sredinom druge četvrtine bilo je 44:31 za domaćina, a potom početkom treće četvrtine plus 11 za Zadar.

Ovim trijumfom Split je preuzeo vodstvo u HT Premijer ligi košarkaša sa skorom 12-3, Cedevita junior i Šibenka su na 11-4, dok su Cibona i Zadar s utakmicom manje na omjeru pobjeda i poraza 11-3.

- U prvom poluvremenu nismo bili energetski dobri da bismo mogli parirati Zadru. I oni i mi imamo jako mnogo utakmica ove sezone. Mi smo putovali (iz Ljubljane s gostovanja kod Cedevita Olimpije u regionalnoj ligi, nap.a.), oni su ig...

26. travanj 2024 13:24