Spursi uvljerivi protiv Clippersa, Rocketsi i Wizardsi nadomak drugog kruga

25. travnja 2015. - 11:54
Aktualni NBA prvaci, košarkaši San Antonio Spursa poveli su sa 2-1 u pobjedama protiv Los Angeles Clippersa u prvom krugu ovogodišnjeg doigravanja zahvaljujući uvjerljivoj 100-73 pobjedi u trećem dvoboju igranom na njihovom parketu u petak.

Briljantnu utakmicu za Spurse odigrao je najkoristiniji igrač prošlogodišnjeg finala i najbolji obrambeni igrač ove sezone Kawhi Leonard koji je postigao čak 32 koša, što mu je novi rekord karijere. Leonard se posebno istaknuo u trećoj četvrtini koju su Spursi dobili sa 24-11, a on sam je postigao 13 poena, odnosno više od čitave suparničke momčadi, pa se u posljednjih 12 minuta ušlo s vodstvom domaćih od 70-49. Ta je prednost nastavila rasti sve do najvećih 37 razlike (92-55) par minuta prije kraja.