Košarkazavršnica kupa

Zadar slavi na Gripama! U domaćinskoj atmosferi i napetoj utakmici Split je pao, Zadrani prošli u polufinale

Piše D. Ka.
14. veljače 2024. - 21:43

Košarkaši Zadra izborili su polufinale Kupa na Gripama protiv Splita rezultatom 80:73! U domaćinskoj atmosferi, na krilima brojnih navijača koji su doputovali do Splita. Bila je to dramatična utakmica, nije se nijedna momčad previše odvojila. Ipak, zasluženo je Zadar slavio, pomogla je serija 11:3 koja je uslijedila nakon što je Split došao u vodstvo. Toni Perković je bio daleko najbolji pojedinac utakmice, 29 koševa. Kod Zadra je najbolji bio Luka Božić s 19 koševa, Mazalin i Ramljak su dodali svaki po 16.

SPLIT - ZADAR 73:80 (20:16, 18:30, 20:16, 15:18)

Split – Dvorana na Gripama. Utakmica četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića: Suci: Denis Hadžić, Tomislav Vovk, Alfred Jovović

Split: Funderburk, Perković, Shorter, Sullivan, Kalajžić, Tišma, Runjić, Vuko, Perkušić, Dubravčić, Pavin, Ljubičić

Zadar: Davis, Klarica, Vujačić, Žganec, Mazalin, Lakić, Mekić, Jambrović, Drežnjak, Grbić, Božić, Ramljak

Kraj utakmice

73:80 (10‘) - Zadar slavi! Kraj je utakmice, Zadar je u polufinalu Kupa Krešimira Ćosića. Split se u zadnjoj četvrtini vratio, ali Zadar je utakmicu zaokružio serijom 11:3 i zasluženo slavio.

70:76 (7‘) - Zadar se ponovno odvojio, trica Žganeca odvela je momčad na plus šest. Splitu ponestaje vremena

65:64 (3‘) - Kakva drama na Gripama, Split se vratio i vodi! Trica sjajnog Perkovića i već njegov 26. koš na susretu

Kraj treće četvrtine

58:62 (10‘) - Split se vratio u igru prije zadnjih 10 minuta, Žuti su bili bolji u trećoj četvrtini. Imao je Zadar i 11 koševa prednosti, sada tek četiri

55:59 (8‘) - Došao je Split i do minus dva u par navrata, velika borba se vodi na Gripama

46:51 (6‘) - Imali su ‘gosti‘ i plus 11, ali tri brza napada vratila su Split na pet bodova manjka. To je za trenera Jusupa bilo neprihvatljivo, zvao je time-out

Kraj druge četvrtine

38:46 (10‘) - Probudio se Zadar u drugom dijelu, pogotovo u napadačkom segmentu. Mazalin je upisao 12 koševa, velike probleme Žutima su radili i Božić i Drežnjak. Zadar je četvrtinu proveo u vodstvu, ali se Split, ponajprije zaslugom sjajnog Perkovića, držao na korak do svojih rivala. Ipak, u posljednje dvije minute drugog dijela, serija 9-2 je pomogla Zadranima da s opipljivijom prednošću otiđu na veliki odmor.

36:37 (7‘) - Imao je Zadar 35:30, ali Perković, prvo ime susreta, odličnom tricom pomaže Splitu držati korak

26:30 (6‘) - Zadar je preuzeo inicijativu u drugom dijelu, obrana Splita nema rješnje za Mazalina i Božića

20:20 (1‘) - Zadar je u manje od minute drugog dijela izjednačio, Rimac je brzo pozvao time-out

Kraj prve četvrtine

20:16 (10‘) - Čeka nas tvrd i neizvjestan susret. Perković se prometnuo u prvo ime prvog dijela, osam koševa i nekoliko lijepih poteza kojima je zaradio pljesak žutog dijela tribine

15:12 (9‘) - Zadrani su imali prednost 12:10, ali onda lijepo polaganje pa i trica Perkovića tjeraju Jusupa da pozove time-out

7:6 (5‘) - Početak susreta je obilježen greškama u napadu, Zadrani igraju u domaćinskoj atmosferi. Od sedam koševa Splita, pet je Shorterovih

19:55 - Ovih dana sam puno govorio, ali nisam previše zahvaljivao. Hvala familiji što je bila sa mnom od prvog dana. Nema nas puno, ali smo bili skupa. Hvala svima vama jer sam ovdje dugo igrao. Nisam nijednu ružnu riječ čuo u 10 godina igranja i hvala vam na tome. Da sam mogao birati na kojoj utakmici ću se oprostiti, to bi bilo protiv Zadra. Veliki respekt! Hvala vam još jednom - rekao je Ukić

19:50 - Na parket je izašao Roko Ukić, cijela dvorana je zapljeskala legendi.

19:30 - Tornado vrijeđa Splitov Amerikanca Shortera. Imaju neraščišćenih  računa otprije. na klupi Splita je ozlijeđeni centar Krešimir Ljubičić koji ima slomljen prst lijeve ruke. U zapisniku je, ali se ne zagrijava.

19:20 - Mnoštvo je navijača Zadra u dvorani na Gripama

06. svibanj 2024 18:20