Košarkauvjerljivi žuti

Split s čak deset trica u prvom poluvremenu potopio Furnir

Piše Frane Vulas
14. listopada 2022. - 21:18

Fantastično šutersko prvo poluvrijeme imali su košarkaši Splita na putu do treće pobjede u nizu na startu domaćeg prvenstva kojom su zadržali lidersku poziciju.

U prve dvije četvrtine pogodili su „žuti” čak deset trica uz nevjerojatnih 76 posto preciznosti (šut 10/13, do kraja susreta pogodili su još samo jednu za šut 11/21).

Već do poluvremena je Shorter ubacio 16 poena, a raspucani Mate Kalajžić u drugoj četvrtini čak 14 za visoko vodstvo Splita na početku treće četvrtine 58:38. Hollingsworth i Bošnjak vukli su goste iz Zagreba, ali Mate Kalajžić odigrao je jednu od svojih najboljih utakmica u žutom dresu.

Split je na koncu rutinski stigao do pobjede, ali u regionalnoj ligi će mnogo teže ići bez ozlijeđenih Vuke i Đoge koji će duže izbivati s parketa.