Košarka‘žuti‘ slavili

Split bez većih problema na Gripama došao do pobjede nad Škrljevom

8. siječnja 2023. - 21:22

Košarkaši Splita na Gripama su u susretu HT Premijer lige uvjerljivo nadigrali DepoLink Škrljevo s 89:70. Bila je to dobra partija „žutih“, osim u prvoj četvrtini, kada su gosti imali i osam koševa prednosti. Od minimalnog vodstva Splita 12:11 u 6. minuti, Škrljevo je u tri minute napravilo seriju 9:0 i povelo s 20:12. No, domaći košarkaši sve su stavili na svoje mjesto u drugoj četvrtini, a preokret je počeo već u zadnjoj sekundi prve, kada je Ukić zabio tricu s osam metara.

Već u prve tri minute druge dionice igre Split je dobrom igrom u napadu došao do vodstva 33:30, što je značilo seriju 18:7, računajući i zadnje dvije minute prve četvrtine. Prednost „žutih“ nastavila je rasti, sve do plus 14 (52:38), razlike s kojom se otišlo na poluvrijeme. Odmah po povratku iz sv...

26. travanj 2024 08:06