Košarkadrama u završnici

Splićani na nevjerojatan način izgubili praktično dobivenu utakmicu u Čačku

Piše Toni Bilić
16. prosinca 2022. - 21:19

Košarkaši Splita su na nevjerojatan način izgubili praktično dobivenu utakmicu u ABA ligi protiv Borca u Čačku. “Žuti” su tri minute prije kraja vodili s 89:78, no do kraja više nisu postigli koš, a domaćini su napravili seriju od 12:0!

Premda su se Splićani stalno “nudili” Borcu, činilo se da će se vratiti kući s pobjedom, u zadnju minutu ušli su s prednošću 89:82.

No, onda je Radonjić tricom smanjio na četiri razlike, “žuti” su gotovo odmah opet izgubili loptu i isti igrač pogodio je za 87:89.

Do kraja je bilo 37 sekundi, Shorter je promašio tricu i Borac je imao 17 sekundi za izjednačenje ili preokret. Činilo se da će se Split ipak obraniti, no Lešić je skočio u napadu, a Novaković je “iz kornera” pogodio tricu za potpuni preokret!