Košarkafinci nisu izdržali

Španjolska pobijedila Finsku i postala prvi polufinalist EuroBasketa

13. rujna 2022. - 19:23

Španjolska muška košarkaška reprezentacija prvi je polufinalist ovogodišnjeg EuroBasketa, Španjolci su u četvrfinalu u Berlinu svladali Fince sa 100-90 (19-30, 24-22, 30-15, 27-23).

Finska je odlično odigrala prvo poluvrijeme, u nekoliko navrata u drugoj četvrtini je vodila i sa 15 koševa prednosti, a u 18. minuti je još bilo 52-38 za Finsku. No, Španjolska je prvo poluvrijeme zatvorila serijom 5-0, da bi u nastavku odigrala daleko agresivnije u obrani, "probudio" se i Lorenzo Brown te je već sredinom treće četvrtine Španjolska bila u prednosti 60-57.

Predvođena sjajnim Markkanenom, Finska je bila u igri sve do tri i pol minute prije kraja kada je bilo samo 84-82 za Španjolsku uz napad Finske. No, tada se ukazao 37-godišnji veteran Rudy Fernandez koji je prvo osvojio lopt...

20. travanj 2024 07:35