Košarkaprvenstvo

Ragusa 679 dana bez poraza, uvjerljiva pobjeda KAŽL-a u gradskom derbiju

Piše Tonči Vlašić, Frane Vulas
28. siječnja 2021. - 07:30

Ragusa je točno 679 dana bez poraza, a za to vrijeme nanizala je 29 prvenstvenih pobjeda. Treći put je ove sezone svladala Pulu Moviter, peti put u zadnje dvije sezone, a treći put je od nje bila bolja u njenom domu.

I dok je ove sezone kod kuće slavila sa čak 40 razlike, u oba ogleda u Puli nije lako stigla do pobjede, pogotovo sad na startu Lige za prvaka. Naime, gubila je šest sekundi prije kraja s 59:58, a tad je Iva Todorić gađala tricu i pogodila!

Na poluvremenu je Ragusa vodila s osam razlike (32:24). Pogađao je u prve dvije četvrtine samo kvartet: Ana Vrsaljko 10, Carmen Miloglav 8, te Romana Stojanović i Iva Todorić po 7. U nastavku je prva dala ruke kapetanica, Katarina Čagalj, koja je pogodila tricu, te je nastavila svoj niz – ovo je 29. utakmica u nizu u kojoj je pogod...

24. travanj 2024 09:15