Košarkaeuroliga

Proigrali u samom finišu sezone: pobjeda Maccabi Tel Aviva kod Khimkija, 13 koševa Žižića, a 12 Bendera

6. travnja 2021. - 23:49

U odgođenom susretu 24. kola Eurolige košarkaši Maccabi Tel Aviva su pobijedili Himki sa 92-62 uz 13 koševa Ante Žižića i 12 koševa Dragana Bendera.

Izraelski sastav je sav posao obavio već do poluvremena na koji se otišlo rezultatom 53-25. Na koncu treće dionice Macabbi je imao čak 35 koševa prednosti, no gosti su u zadnjoj četvrtini tek malo ublažili težak poraz.

Domaćine su do pobjede predvodili Ante Žižić sa 13 koševa i sedam skokova, Scottie Wilbekin sa 13 koševa i pet skokova, te Dragan Bender sa 12 koševa i sedam skokova. U ruskoj ekipa najbolji učinak imao je Jordan Mickey postigavši 21 koš uz šest skokova, dok je Errick McCollum ubacio 17 koševa.

Obje ekipe su bez izgleda za plasman u TOP 8 Eurolige, Maccabi je na 13. mjestu sa 14 pobjeda i 19 poraza, d...

16. travanj 2024 20:08