Pobjede Splita i Zadra nad Srbima i Slovencima

31. siječnja 2009. - 23:04

Nakon tri mjeseca i šest uzastopnih poraza košarkaši Splita CO konačno su u NLB ligi slavili na Gripama.

Teškom mukom žuti su svladali Novosađane iako su nekoliko navrata imali 14 koševa prednosti. Obrana Splićana nije ni iz bliza bila na razini iz prijašnjeg susreta pa je posljednjeplasirana momčad lige domaćinu zabila čak 90 koševa te imala 16 skokova više.

Tri minuta prije kraja gosti su došli na samo koš zaostatka 85:84, ali su u posljednjih pola minute susreta koševima Leea i Gordona Splićani otišli na sigurnih 93:86.

Najbolji igrač Splićana bio je Shannon (19 koševa u prvom poluvremenu), dok su dvojica njegovih sunarodnjaka Amerikanaca debitanata Gordon i Lee koji su bili pod povećalom imali polovičan učinak. Gordon je odigrao vrlo dobar susret i pokazao da će bit...

27. travanj 2024 10:33