Košarkasigurna ‘jedinica‘

Pobjeda Zadrana nije bila upitna, bilo je samo pitanje kada će osigurati uvjerljivu pobjedu

Piše Dražen Žura
2. travnja 2024. - 21:10

Ukoliko je uopće bilo upitno hoće li Zadar nastaviti golemi pobjednički niz i zadržati jedinicu na ljestvici Favbet Pemijer lige, moglo se jedino kroz prvu dionicu razmišljati na takav način. Jer je Cvitković olako dolazio do realizacije i onda se dogodio ključni trenutak, naime, Klarica je povezao dvije „ trice” i domaćin se krenuo rezultatski odvajati. Isti je igrač nešto kasnije s još dva ubačaja za tri poena povukao malobrojne navijače na veliki pljesak kojim se praktički najavilo ulogu najbolje igrača utakmice. I tu se moglo zaključiti priču....

Ali, Dubrovčani su imali seriju 12:0. Valja kazati kako je Božić imao dovoljno prostora za odmor na klupi, isto je vrijedilo za Lakića i Ramljaka. Istina, trudio se trener Perinčić potaknuti svoju momčad, u čemu je djelomice uspio, ako ništa drugo natjerali su Davisa na iznimnu seriju promašaja, osobito nakon minute odmora na kojoj je redovito dobivao „odgojne mjere”! U odabiru poteza utakmice, nedvojbeno spada zakucavanje Kalajžića preko Davisa!

Gosti su osim problema na parketu, imali i nevolje s prijevozom, jer se jedan od dva kombi vozila pokvario, pa su neki igrači stigli na zagrijavanje, koje je već bilo u tijeku. Prije početka utakmice minutom tišine odana je počast preminulom Zoranu Veselinoviću, dugogodišnjem košarkaškom djelatniku!