Košarkaprvenstveni dvoboj

Pamtit će se pobjeda na startu: ‘žuti‘ su iskoristili ‘propadanja‘ kod Kvarnera i na kraju ubilježili rutinsku pobjedu

Piše R. R.
26. rujna 2024. - 20:14

Pobjeda je samo ono što će se na Gripama pamtiti, nije čak niti ostvarena nekom velikom razlikom što je u stvari i pravedno jer su gosti osim dva „propadanja“ u igri odigrali jako dobru partiju. Čak i iznenađujuće dobru, očito da ih je trener Ante Nazor dobro pripremio pa su i s kraćom rotacijom pružili više nego dobar otpor domaćinu.

Božidar Vukičević/Cropix

Riječani su puno bolje ušli u susret, Marinelli je dobro diktirao igru i prednost je stalno rasla, realizatorski su ga pratile Bile i Miličević, s druge strane nije bilo neke kvalitetne obrane koja bi zatvorila lagane prolaze kroz reket i otvorene šutove. Desetak poena prednosti se nije izgledalo nenadoknadivim,ali su „žuti“ morali promijeniti pristup u igri, prvenstveno u obrani. S obzirom da su gosti imali „tanku“ klupu“ bilo je jasno da će doći do pada u igri i bilo je potrebno samo polako podizati ritam.

Prvi break domaćina dogodio se od 16. minute kada je pri vodstvu gostiu 33:29 Shoter bio okidač, s tri trice je potpuno preokrenuo vodu na mlin domaćina koji su preuzeli kontrolu u igri i rezultatu, dodatno se raspucali i na poluvrijeme se otišlo s pristojnih devet poena prednosti.

No gosti se ni tada nisu predavali, držali su rezultatski priključak kroz treću četvrtinu odbijajući se lako predati, sve je dobro za njih bilo do 63:62, a onda je uslijedila serija 18:3 domaćina i slomljen je otpor Kvarnera. Do kraja je ostalo samo rutnski odraditi posao sačuvati prednost i ubilježiti pobjedu na startu novog prvenstva.

Kapetan Splita Shannon Shorter bio je najbolji u redovima domaćina s 21 poen, ali je dodao i sedam skokova, a imao je i dobru podršku ostatka momčadi, Borna Kapusta je dodao 14, dok su po 13 za Splićane ubacili Michael Barret, Antonio Jordano i Toni Katić. U gostujućem sastavu bolji od ostalih bili su James Bile Chudier i Ivan Miličević koji su ubacili po 24 poena, dok je Paolo Marinelli imao double-double učinak uz 18 poena podijelio i 12 asistencija.