KošarkaEuroliga

Odlični Hezonja ugasio Partizan usred Beograda

21. ožujka 2024. - 23:25

Košarkaši madridskog Reala odradili su još jednu odličnu utakmicu u Euroligi, u gostima su u dvoboju 31. kola pobijedili Partizan u Beogradu 88-76.

Nakon neizvjesnog prvog poluvremena Madriđani su utakmicu riješili u trećoj četvrtini koju su dobili s 35-23 te su time slomili domaći sastav koji se bori kako bi ušao u play-in. Pritom je glavni krivac za poraz Partizana bio odlični hrvatski reprezentativac Mario Hezonja koji je za 32 minute na parketu postigao 25 poena. Tome je dodao šest skokova i četiri asistencije, a bio je ujedno prvi strijelac na susretu.

Za dva poena je Hezonja gađao 3-8, za tricu odličnih 5-6 te 4-6 s linije slobodnih bacanja. Najbolju je pratnju imao u Argentincu Gabrielu Decku koji je uz 13 poena imao i pet skokova.

Na ljestvici je vodeći Real s omjerom 25-6. Barcelona ima 20 pobjeda i 10 poraza, Olympiakos 19 pobjeda i 12 izgubljenih utakmica, a omjer 19-11 Panathinaikos, Fenerbahce i Monaco. Maccabi i Virtus Bologna su na omjeru 17-13.