Košarkasenzacija godine

Novi fantastičan podvig hrvatskog trenera: s Poljskom izbacio branitelje naslova, Dončićevu Sloveniju

14. rujna 2022. - 22:38

U polufinalu EuroBasketa protiv Francuske će igrati košarkaši Poljske koji su napravili senzaciju u Berlinu, svladali su u četvrtfinalu aktualnog europskog prvaka Sloveniju 90-87.

Nevjerojatnu su utakmicu Poljaci odigrali u prvih dvadeset minuta. Šuterski su razbili Sloveniju, pogotovo u drugoj četvrtini, koju su dobili s čak 29-13. Na poluvremenu su Poljaci imali 58-39, ali se samo čekalo što će se dogoditi na parketu berlinske dvorane u trenucima kada šut od kojeg Poljaci žive i stane.

Odgovor je došao vrlo brzo te je Slovenija treću četvrtinu dobila 24-6, odnosno, uoči zadnjih deset minuta Poljska je imala minimalnih 64-63.

U posljednjoj dionici se vodila velika i neizvjesna borba, a u samoj završnici Slovenija je ostala bez Luke Dončića koji je zbog pet prekršaja presel...

19. travanj 2024 20:01