Košarkavikend iz snova

Nakon jučerašnjeg podviga, ‘žuti‘ danas ostvarili i jednu od najuvjerljivijih pobjeda u povijesti

Piše Frane Vulas
10. siječnja 2021. - 18:43

Split je ostvario jednu od najuvjerljivijih pobjeda u povijesti.

Ostalo je na kraju plus 66, a maksimalna prednost je u zadnjoj minuti iznosila i plus 68 (125:57).

Unatoč izostancima Ukića i Marčinkovića (bio je na klupi) zbog poštede, ozlijeđenih Lukovića, Đokovića i Perkušića, Split je bez poteškoća vrlo uvjerljivo svladao fenjeraša.

Samo u prvoj četvrtini gosti su držali priključak. Od rezultata 20:20 pred kraj prve dionice igre do kraja Split je bio bolji 105:39! U drugom poluvremenu trener Ivica Skelin na terenu je stalno držao mlade snage Perasovića, Gizdavčića i Šarića, koje su vodili nešto stariji Perković i Bajo, a i Zagrepčani su odmarali najbolje igrače.

Vrijedi istaknuti Gizdavčića koji je zabio čak pet od šest šuteva za tri poena.

25. travanj 2024 00:28