KošarkaJe li to moguće?

Najluđi pobjednički koš ikada! Pogledajte ubačaj za trijumf Splita desetinku prije kraja, Perković kao nekada Šolman

Piše Frane Vulas
29. prosinca 2023. - 22:01

Košarkaši Splita napravili su senzaciju svih senzacija u Podgorici. U susretu regionalne Admiral Bet ABA lige kod SC Derbyja u kojem su na početku posljednje četvrtine gubili čak 19 razlike (60:79), u zadnjih osam minuta nadoknadili su taj činilo se nedostižan zaostatak i na koncu slavili 92:91.

Pobjednički koš za slavlje ‘žutih‘ zabio je Toni Perković samo desetinku prije kraja susreta. Za taj zadnji napad pri rezultatu 90:91 imao je Split samo sekundu, točnije osam desetinki. Ipak, nakon što mu je iz auta loptu dodao Lovre Runjić, Perković je iz teške situacije iz okreta desetinku prije kraja zabio za veliki trijumf i još veće slavlje ‘žutih‘!

Podsjetio je taj koš na ubačaj za pobjedu danas nažalost pokojnog legendarnog Damira Šolmana dvije desetinke prije kraja majstorice prvenstva Jugoslavije protiv Bosne u Beogradu 1977. godine, za pobjedu tadašnje Jugoplastike 98:96.

29. travanj 2024 00:57