Košarkadvokorak

Na krilima impresivnog Perkovića košarkaši Splita izborili su polufinale u kojem ih čeka Zadar

Piše Frane Vulas
14. svibnja 2022. - 21:24

Split je rutinski stigao i do druge pobjede protiv Adria Oil Škrljeva. Dvokorakom su „žuti” bez većih poteškoća izborili polufinale, premda su opuštanjem u drugom poluvremenu omogućili domaćinu da poraz svede u razumne okvire pa i susret u samoj završnici učini djelomično zanimljivim. Međutim, kontrolirali su Splićani rezultat svih 40 minuta i njihov trijumf u nijednom trenutku nije došao u pitanje.

Predvođen impresivnim Perkovićem Split je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika, a vrlo dobre role u ranoj fazi susreta imali su i Ukić i Shorter.

Serijom od 17 uzastopnih poena momčad trenera Srđana Subotića imala je 19 koševa prednosti na polovini druge četvrtine (14:33). Fantastičnom obranom ostavili su Škrljevo čak osam i pol minuta bez postignutog koša....

20. travanj 2024 05:35