Lietuvos Rytas bolji, Cibona bez Eurolige

1. listopada 2011. - 20:38

Košarkaši Cibone ove sezone neće igrati u Euroligi. Mogućnost za plasman u elitno natjecanje zadržao je Lietuvos Rytas, domaćin kvalifikacijskog turnira u Vilniusu, koji je svladao Cibonu u polufinalu sa 88-71 (41-41).

Litavska momčad puno boljom igrom u drugom poluvremenu opravdala je status favorita u ovoj utakmici, te će u nedjelju igrati protiv pobjednika ogleda između Galatasaraya našeg Lukše Andrića i Asvela za plasman u Euroligu.

Cibona će, kao i svih 14 momčadi koje neće osvojiti naslov pobjednika dva kvalifikacijska turnira (drugi se igra u Charleroiju) ove sezone nastupati u Eurokupu.

Nakon što je domaćin dobio prvu četvrtinu s 24-17, momčad trenera Joke Vrankovića je najbolje odigrala drugu dionicu u kojoj je stigla i do vodstva. Na odmor se otišlo s rezultatom 41...

06. svibanj 2024 10:57