KošarkaRegionalna liga

Derbi na Gripama pripao Derbyju! Košarkaši Splita poraženi na otvaranju sezone, koštalo ih loše drugo poluvrijeme

Piše Ivan Renić
29. rujna 2023. - 20:21

Košarkaši Splita poraženi su na otvaranju Admiral Bet ABA lige od Derbyja rezultatom 72:76. Presudila je loša igra Žutih u drugom poluvremenu, ali i agresivna obrana gostiju koji Splitu nisu dozvolili mnogo laganih šuteva. Žuti nisu uspjeli zadržati dva poena prednosti koje su imali nakon dvije četvrtine.

Nevolje za Split krenule su već na početku susreta. U trećoj minuti nakon jednog prodora ležati je ostao Shelton. Čuo se bolan krik koji je tek zaprijetio da je za njega utakmica završena. Splitskoj se publici zato dobro (opet) predstavio Perković. On i Kalajžić predvodili su Žute na početku. Imali su gosti prednost 6:9, ali uslijedila je serija 11:0 domaćih kojom su se odvojili na sedam koševa prednosti (17:9). Dobro je funkcionirao i napadački skok domaćih.