Košarkafinalna serija

Dallas visokom pobjedom spriječio ‘metlu‘ i izborio petu utakmicu, Boston ima još dvije meč lopte

15. lipnja 2024. - 08:17

Dallas Mavericks su izborili petu utakmicu NBA finala pobijedivši sinoć kod kuće Boston Celticse s visokih 122-84.

Luka Dončić zabio je 25 od svojih 29 poena u prvom poluvremenu, a Kyrie Irving dodao je 21 poen za Dallas koji je sada smanjio na 3-1 u seriji. Tim Hardaway je ubacio 15 koševa za Maverickse. Celticse je predvodio Jayson Tatum sa 15 poena. Sam Hauser dodao je 14 poena, a Payton Pritchard 11.

Serija se sada vraća u Boston gdje se u ponedjeljak igra peta utakmica.

Mavericksi su brzo krenuli i do kraja prve četvrtine su vodili 34-21. Na odmor su otišli s prednošću od 61-35. U nastavku je Dallas čak imao prednost od 48 koševa nešto manje od šest minuta prije kraja (115-67) nakon trice Jadena Hardyja.

Konačna razlika u pobjedi Mavericksa od 38 poena je treća najveća u povijesti NBA finala. Chicago Bullsi su pobijedili Utah Jazz s 42 razlike u trećoj utakmici 1998., a Celticsi su srušili Los Angeles Lakerse s 39 poena u šestoj utakmici 2008. godine.

Trener Jason Kidd imao je jednostavno objašnjenje zašto su njegovi igrači Dallas Mavericksa odigrali ovakvu utakmicu u petak navečer.

- Bilo je ovo ili idemo na odmor - rekao je Kidd.

- Stvarno je jednostavno. Mi smo bili spremni za odlazak. Oni su bili spremni za slavlje. Zauzeli smo stav. Bili smo očajni. Moramo nastaviti igrati na taj način, shvatite da pokušavaju pronaći način da zatvore vrata - rekao je trener Dallas Jason Kidd.

15. lipanj 2024 08:18