Košarkaaba liga

Cibona nakon produžetka bolja od MZT-a: Kapusta ‘tricom‘ izborio produžetak, a pri kraju domaćin nije kažnjen zbog promašenih slobodnih bacanja

30. prosinca 2022. - 19:26

Košarkaši Cibone pobijedili su nakon produžetka skopski MZT s 87-85 (22-19, 19-26, 15-18, 19-12; 12-10) u KC „Dražen Petrović“, u utakmici 13. kola regionalne ABA lige.

Nakon solidnog početka Cibone i minimalnog vodstva nakon prve četvrtine u velikom dijelu susreta uslijedila je bolja igra gostiju. MZT je imao stalnu prednost, najčešće između pet i deset poena razlike, sve do same završnice.

Pola minute prije kraja Caffey je kod vodstva MZT-a 74-72 realizirao jedno slobodno bacanje, a na drugoj strani dalekometnu tricu za 75-75 pogodio je Kapusta. Gostujući sastav potom nije realizirao zadnji napad u osnovnom dijelu utakmice i o pobjedniku se odlučivalo u pet minuta dodanog vremena.

I tada je Kapusta zabio vrlo važnu tricu, kao i Majcunić nakon čega se Cibona odlijepila na...

16. travanj 2024 07:02