Košarkaeuroliga

Branitelj naslova Efes ostvario visoku pobjedu nad Virtusom uz fantastičnu igru Ante Žižića

Piše hina
30. ožujka 2023. - 23:11

Košarkaši aktualnog europskog prvaka Anadolu Efesa pobijedili su u susretu 32. kola Eurolige Virtus iz Bologne sa 86-67 uz sjajnu predstavu hrvatskog košarkaša Ante Žižića koji je zabio 24 koša i upisao šest skokova.

Nakon izjednačene prve četvrtine (13-13), Efes je drugu i treću dionicu dobio sa 22 koša razlike (47-25) i potom mirno priveo susret kraju. Virtus je u zadnjoj četvrtinu slavio sa 29-26 tek malo ublaživši poraz.

Aktualne europske prvake do 16. pobjede sezone predvodio je hrvatski košarkaš Ante Žižić koji je za 18 minuta provedenih na parketu zabio 24 koša uz 11/13 šut iz igre i 2/3 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i šest skokova, te asistenciju. Tibor Pleiss je zabio 14, a Elijah Bryant 13 koševa i 11 skokova.

U talijanskim redovima najefikasniji ...

23. travanj 2024 17:56