Košarkapreokret za pamćenje

Boston priredio veliko iznenađenje: do pobjede stigli drugom najvećom serijom u posljednjoj četvrtini nekog finala u zadnjih 30 godina

3. lipnja 2022. - 08:32

Košarkaši Boston Celticsa poveli su sa 1-0 u finalu doigravanja NBA lige nakon što su na gostovanju pobijedili Golden State Warriorse sa 120-108.

Golden State i Boston su finalnu seriju na četiri pobjede otvorili ogledom u Chase Centru u San Franciscu, a gosti su već na startu stigli do "breaka".

Druga utakmica na rasporedu je za tri dana ponovo u Chase Centru, a serija potom seli TD Garden gdje su na rasporedu iduće dvije utakmice, 8. i 10. lipnja.

Golden State je bolje otvorio finale, nakon sedam minuta imao je šest razlike (20-14), u završnici četvrtine sedam razlike (29-22), da bi nakon prve četvrtine rezultat bio 32-28. U drugoj četvrtini Warriorsi su došli i do +8 (47-39), no Boston je u završnici prvog dijela uspio nadoknaditi zaostatak i stići d...

20. travanj 2024 05:37