Košarkaplasman u finale

Aco Petrović na korak do Olimpijskih igara: njegov Brazil velikom serijom okrenuo rezultat i slavio

Piše HINA
6. srpnja 2024. - 16:34

Košarkaši Brazila, koje kao izbornik vodi hrvatski strateg Aleksandar Petrović, plasirali su se u finalu kvalifikacijskog turnira za odlazak na ovoljetne Olimpijske igre u Parizu.

Na turniru koji se održava u Rigi Brazil je u polufinalu svladao Filipine 71-60 (12-22, 15-11, 24-6, 20-21), premda su Filipinci dugo prijetili iznenađenjem. Nakon prve četvrtine su vodili 22-12, a na poluvremenu 33-27.

Brazil je velikom serijom od 14-0 rezultat na svoju stranu okrenuo odmah početkom drugog poluvremena, a krajem treće četvrtine došao je i do dvoznamenkaste prednosti. Sve do kraja Filipini nisu uspjeli unijeti dramatiku u susret te se Brazil plasirao u nedjeljno finale gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja domaćina Latvije i Kameruna. Samo pobjednik skupine ide na Olimpijske igre.

Bruno Caboclo je bio najbolji brazilski igrač s 15 poena i 11 skokova. Reprezentaciju Filipina je predvodio Justin Brownlee s 15 poena i osam skokova.