Hajduk2. kolo hnl-a

Hajduk bio blizu pobjede pa u 99. minuti doživio šok: Gattuso opet poludio, Lokomotiva zabila iz kaznenog udarca

Piše Sport SD
11. kolovoza 2024. - 17:15

U 2. kolu Supersport HNL-a Hajduk i Lokomotiva su odigrali 1:1 u Kranjčevićevoj. Domaćini su bili opasnija momčad do drugog poluvremena, a goste je u nekoliko navrata morao spašavati Ivan Lučić.

Bijeli su se probudili u nastavku, a u vodstvo ih je doveo "joker s klupe" Gennara Gattusa, Aleksandar Trajkovski u 81. minuti. Makedonac je pogodio na asistenciju Marka Livaje. Kada se činilo da će taj pogodak vrijediti tri boda, Lokomotiva je na samom kraju izborila kazneni udarac iz kojeg je u devetoj minuti sudačke nadoknade zabio Duje Čop.

Hajduk je bio na korak do druge pobjede, nakon što su sezonu otvorili 2:1 pobjedom protiv Slaven Belupa, dok je Lokomotiva bila na rubu drugog poraza nakon uvodnih 0:4 na Rujevici protiv Rijeke. Na koncu je ipak završilo remijem.

Nadodajmo kako je Hajduk u Kranjčevićevoj nastupio bez Ivana Perišića kojeg je Gennaro Gattuso udaljio iz momčadi prije putovanja u Zagreb.

Uživo

90‘+9 Čop pogađa za 1:1. Bel sudi kraj utakmice.

90‘+8 Kazneni udarac za Lokomotivu! Sigur je gurnuo Baždarića koji je pao, Lokosi mogu izjednačiti.

90‘+5 Čop je umalo prevario Lučića u kaznenom prostoru, no opasnost je otklonjena.

90‘ Igrat će se još sedam minuta.

89‘ Ušli su Durdov i Prpić, a izašli Bamba i Livaja.

85‘ Još jedna velika obrana Lučića! Karačić je opalio projektil s 25 metara, ali skida vratar Bijelih.

81‘ GOOOOL!! Hajduk vodi 1:0! Pukštas je odlično proigrao Livaju na desnoj strani, a on je nesebično poslužio usamljenog Makedonca koji je utrčao u prostor i matirao Šubarića.

77‘ Oštar i opasan ubačaj Karačića nitko nije uspio skrenuti u mrežu Hajduka.

75‘ Umjesto Moufija u igri je Sigur.

74‘ Što je Moufi propustio... Pukštas je prebacio cijelu obranu domaćina, ali se desni bek Hajduka spetljao i Šubarić je pokupio loptu.

73‘ Velika prilika za Hajduk! Sahiti je bio sam ispred kaznenog prostora, proigrao Livaju u sredinu, ali Šubarić brani.

65‘ Velika greška Hajduka. Čop je pokupio pogrešno dodavanje Trajkovskog i krenuo prema Lučiću, ali vratar Bijelih opet spašava.

62‘ Pukštas je proigrao Trajkovskog samog pred golom, ali označeno je zaleđe.

58‘ Dvije promjene u redovima Hajduka. Van idu Kalik i Krovinović, a ulaze Sahiti i Trajkovski.

53‘ Livaja je dobio još jednu loptu u prostor (Bamba), othrvao se od Živkovića i Mersinaja, ali pucao daleko pored vrata.

47‘ Hajduk je imao udarac iz kuta, ali je Šubarić siguran. Uremović je požutio zbog odgurivanja.

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme.

45‘ +2 Kraj prvog poluvremena. Ako su prije početka utakmice navijači Hajduka pozdravili Rina Gattusa, rečenog Režala, Ringhio mu je nadimak, na poluvremenu su navijači sa zapada još žešće od svojih ljubimaca tražili rezolutno:

- Hoćemo pobjedu, hoćemo pobjedu!

Jasna poruka kako se treba postavit u nastavku!

45‘ Igrat će se dvije minute nadoknade.

43‘ Požutio je Šarlija, zračni duel s Mudražijom, žestoko je ušao stoper Hajduka, a Bel se povlači za džep.

36‘ Uzastopni pokušajio Hajduka, udarac Pukštasa je blokiran, kao i prvi Moufijev, a drugi udarac Marokanca obranio je Šubarić.

30‘ Livaja je iz voleja s 25 metara uputio prvi udarac Hajduka na utakmici, ali pored gola.

29‘ Zaiskrilo je između Leovca i Bambe nakon jednog duela, umiješali su se Fetai i Rakitić, ali sve se brzo smirilo.

24‘ Još jedna velika prilika za Lokomotivu. Goričan je ubacio na prvu stativu, a Čop je pucao tik pored gola. Hajduk teško diše.

20‘ Krovinović je proigrao Livaju koji izbija sam pred gol i trese mrežu, ali bio je u zaleđu.

18‘ Rakitić je izveo slobodni udarac s 30 metara i ubacio na peterac, ali Šubarić je siguran i hvata loptu u ruke.

13‘ Najveća prilika za Lokomotivu do sada. Mudržaija je dobio loptu oko vrha peterca i pucao je iz okreta, ali Lučić brani.

10‘ Treći korner imala je Lokomotiva, a blizu gola bio je Duje Čop, ali obrana Bijelih je otklonila opasnost.

7‘ Rakitić je odličnom dubinskom loptom proigrao Bambu, ali novo pojačanje Hajduka napravilo je prekršaj na Mersinaju. Bel je dosudio faul u napadu.

3‘ Lokomotiva je imala dva udarca iz kuta, ali nije bilo neke veće opasnosti na vratima Lučića.