sponzor rubrike Powered by SuperSport
StoryEditorOCM
HajdukVISOKI RIZIK

Slovaci na nogama uoči dolaska Hajduka, policija izdala upozorenje: ‘Izbjegavajte njihove navijače...‘

Piše SPORT SD
14. srpnja 2026. - 14:21
Korteo TorcideBozidar Vukicevic/Cropix
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Hajduk u četvrtak očekuje gostovanje kod Žiline u uzvratnoj utakmici prvog pretkola Europske lige. Bijeli na put u Slovačku nose lijepu prednost nakon pobjede 2:0 na Poljudu, a dvoboj počinje u 20:30 sati.

Veliku podršku momčad Gonzala Garcije imat će i na gostovanju. Navijači Hajduka gotovo su u potpunosti rasprodali kontingent ulaznica namijenjen gostujućem sektoru pa se na tribinama očekuje oko 1460 navijača Bijelih.

image

Korteo Torcide
 

Sasa Buric/Cropix

Zbog dolaska velikog broja gostujućih navijača slovačke vlasti susret su proglasile utakmicom visokog rizika. Policija je najavila pojačane sigurnosne mjere te upozorila domaće navijače da izbjegavaju centar grada, kao i bilo kakav kontakt s Hajdukovim navijačima, odnosno rute kojima će se oni kretati prije odlaska na stadion, koji može ugostiti oko 11 tisuća gledatelja.

Klikom na link ispod možete se vratiti 17 godina unatrag i prisjetiti se Hajdukova posljednjeg gostovanja u Žilini.

Krvave glave, deseci ozlijeđenih, stotine privedenih. Tako je izgledalo gostovanje Hajduka u Žilini prije 17 godina

image

Korteo Torcide

Bozidar Vukicevic/Cropix

Pred Hajdukom je sada ujedno i prilika napraviti važan korak prema dugo čekanom povratku u skupinu nekog europskog natjecanja. Posljednji put Bijeli su to uspjeli 2011. godine, kada su igrali u Europskoj ligi. Do novog plasmana među europsku elitu morat će preskočiti četiri kvalifikacijske prepreke, a eventualni ispad iz kvalifikacija Europske lige ne bi značio kraj europskog puta jer bi natjecanje nastavili u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
14. srpanj 2026 14:21