Hajdukprijateljska utakmica

Slavljeniku Solinu čestitali s pokerom u mreži: efikasno drugo poluvrijeme Hajduka na Jadru

Piše R.R., F.V.
21. lipnja 2019. - 21:48
solin_hajduk1-210619

Hajduk je nastupio u jakom sastavu, ali bez četvorice reprezentativaca, hrvatskog Caktaša, albanskog Ismajlija (obojica imaju produženi odmor), Posaveca i Bradarića (obojica su s Hrvatskom na U21 Euru). S tribine su susret gledali i teže ozljeđeni Svatok, lakše ozlijeđeni Mikulić, Tahiraj te vratari Blažević i Matijaš. S druge strane Solinjani su tijekom susreta zaigrali sa čak sedmoricom juniora koji su dan prije poraženi u finalu kvalifikacija za plasman u prvu ligu u Karlovcu.

Poveo je Hajduk preko Stanka Jurića u kojoj drugoj minuti kada je Jurić pitanju nego 24. koji broj nosi i na dresu. U istoj minuti zabio je i prvi gol u bijelom dresu Slaviji u Sofiji. Komplicirao je, komplicirao Barry, sve dok mu se nekoliko igrača nije našla u bloku pa više nije ni mogao šutirati. Odbila se lopta do Jurića koji je sve potpuno pojednostavnio, iz prve je šutirao snažno sa 11-12 metara i zakucao loptu u mrežu. Izjednačio je Barišić u 36. minuti. Veći dio posla odradio je Šimunac, na desnoj strani kaznenog prostora se oslobodio dvojice čuvara i pred vratima uposlio Barišića koji je bio egzekutor.

Zaigrao je Hajduk bez klasičnog lijevog beka. U startu je tu poziciju pokrivao veznjak Sahiti. Kasnije je na nju preselio Lopez, a na stoperu je trener Siniša Oreščanin isprobavao Nejašmića. U nastavku je lijevi bek bio još jedan veznjak Kalik. Novo vodstvo "bijelima" donio je Solinjanin Teklić preciznim udarcem s 18 metara. Kod trećeg pogotka, svog drugog, nakon asistencije Palaverse Teklić se malo i ozlijedio, ali se pridigao i nastavio susret. Odličnu kombinaciju Palaverse, Jaira i Gyurcsa potonji je okrunio četvrtim golom u mreži slavljenika.

Semafor na Jadru

Solin – Hajduk 1:4 (1:1)

Solin – Igralište pored Jadra. Gledatelja 1100. Revijalna utakmica povodom stotog rođendana Solina: Solin – Hajduk 1:4 (1:1). Sudac: Toni Bešker (Solin).

Strijelci: 0:1 S. Jurić (24.), 1:1 Barišić (36.), 1:2 Teklić (57.), 1:3 Teklić (59.), 1:4 Gyurcso (72.).

Igrač utakmice: Tonio Teklić (Hajduk).

Solin (3-5-2): Jelić – Taraš, Bauk, Tomić – Mastelić, Barišić, Zoungrana, Ninčević, Tomas – Šimunac, D. Jurić. Još su igrali: Guć, Vulikić, Kapetanović, Luetić, Grubišić, Ožegović, Simpson. Brdar, Pezo, Gulišija, Veljača, Šošić.

Hajduk (4-3-3): Duka – Juranović, Radić, Lopez, Sahiti – S. Jurić, Nejašmić, Barry – Špikić, Šego, Delić. Drugo poluvrijeme: Ljubić – J. Bašić, Vušković, Dellova, Kalik – Jradi, Beširović, Palaversa – Gyurcso, Teklić, Jairo.

Iz minute u minutu

90 - kraj susreta

82 – umjesto Tomasa u igri je Ožegović

73 – u igri je Brdar umjesto Mastelića

72 - zabio je Gyurcso, Palaversa je lijepo kroz sredinu proigrao Jaira, Brazilac šalje prizemni ubačaj na drugu vratnicu gdje je natrčao Gyurcso te iz blizine pogodio

64 – Deni Jurić je zaprijetio, ali je Ljubić uspio odbiti u korner

60 – nova dvostruka izmjena kod Solinjana Jelića i Šimunca zamijenili su Guć i Grubišić

59 – novi pogodak Teklića, otvorila se uz Jadro, Palaversa ga je sjajno proigrao, a veznjak Bijelih s otprilike sedam metara postiže svoj drugi pogodak

57 – vodi Hajduk, prekrasan pogodak Teklića. Jairo je dosta pomogao, napravio kvalitetan pritisak, Teklić je uzeo loptu na 18 metara, napravio je dva koraka i zatim silovito pogodio u nebranjeni dio mreže

54 – mijenjaju i domaćini, umjesto Zoungrane i Barišića u igri su Kapetanović i Luetić

51 – Bijeli su zakuhali prvu priliku, nakon kornera iz gužve je najbolje reagirao Jairo, ali je pogodio okvir gola

46 - Oreščanin je na travnjak poslao potpuno novu momčad: Ljubić, Bašić, Vušković, Dellova, Kalik, Palaversa, Beširović, Jradi, Gyurcso, Teklić, Jairo

46 - počelo je drugo poluvrijeme

45 - kraj prvog poluvremena

36 – izjednačenje, domaćin je uzvratio preko Barišića. Šimunac je lijepo prošao po lijevoj strani, zatim je idealno poslužio Barišića koji je se sjurio u peterac i zatim iz blizine pogodio za poravnanje rezultata.

29 – dobar pokušaj Šege, no od bloka je lopta otišla malo preko gola

24 – vodi Hajduk pogotkom Stanka Jurića, Špikić je ubacio s desne strane, Hamza je primio loptu, uspio je sačuvati okružen trojicom igrača, vratio za Jurića koji s desetak metara pogađa mrežu

17 – još jednom Sahiti, ali je Jelić i ovaj put na mjestu

14 - zaprijetio je Juranović udarcem iz daljine, ali je Jelić bio na mjestu

9 – evo i Sahitija naprijed, međutim udarac je završio visoko preko gola

6 – dobar pokušaj domaćina, Deni Jurić je ostavio loptu za Ninčevića koji je raspalio s dvadesetak metara, ali za malo pored gola